CZ | EN

+420 605 131 101 

Podvozek vozidla


Podvozek vozidla zásadním způsobem ovlivňuje jizdní vlastnosti vozu. Nápravy přenášejí tíhu karosérie, hnací, brzdné a setrvačné síly. Svým pohybem umožňují řízení a odpružení automobilu.
Číst více..


Další témata ...

Patriot EU - zabezpečení vozidel


Nová dimenze zabezpečení vozidel. Unikátní zabezpečení vašeho vozu GSM/GPS komunikační modul s celoevropským pokrytím.
Číst více..


Další novinky a nabídky ...

FAP - změny v legislativě

Vážení zákazníci,

velmi si vážíme Vaší přízně a zájmu o naše služby a proto bychom Vás rádi informovali o novinkách, které se mohou týkat i Vás a Vašich vozidel.

Určitě jste už zaregistrovali informaci o změně legislativy, týkající se vozidel s FILTREM PEVNÝCH ČÁSTIC, někdy označovaného také jako DPF filtr nebo FAP filtr.

Novela zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích přinese od června 2017 přísný režim nejen na STK, ale i důslednější kontroly na silnicích!

Odstraněný filtr pevných částic = nepovolená úprava a vozidlo se stává technicky nezpůsobilé k provozu. V případě silniční kontroly a odhalení této úpravy budou majitele vozidla čekat odpovídající sankce za záměrné uvedení vozidla do stavu, kdy je nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích. Pokuta může být až 50.000 Kč a odebrání technického průkazu.

Filtr pevných částic je u dieslových motorů velice prospěšný pro životní prostředí, protože zachycuje karcinogenní částice, které jsou obsaženy ve výfukových plynech vznětových motorů. Tyto filtry také přinášeli především u první generace nemalé komplikace pro motorová vozidla, proto si je řada vlastníků motorových vozidel nechala odstranit, přestože se jedná o postup ne v souladu se zákonem.

V České republice jezdí s takto odstraněným filtrem kolem 10.000 vozidel. Aby k tomuto nedocházelo i nadále, ministerstvo dopravy uvedlo v platnost tuto novelu zákona. Odstranění filtru v autoservise může být provedeno pouze s písemným prohlášením majitele, že vozidlo nebude provozováno na pozemních komunikacích.

Z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli Vám, našim zákazníků, nabídnout služby k péči o filtry pevných částic s diagnostikou ZDARMA.

Diagnostika je důležitým krokem k udržení „zdravého" a funkčního filtru. Jeho stav se totiž výrazně liší podle jízdních režimů vozidla.

Doporučujeme se také věnovat prevenci problémů, protože je jednodušší a levnější filtr udržovat než kupovat nový.