CZ | EN

+420 605 131 101  |  +420 733 188 933

Co je EGR ventil?


EGR ventil je součástka automobilu, jejíž hlavním úkolem je snižování emisí výfukových plynů motorů. Principem EGR ventilu je vedení části výfukových plynů zpět do motoru.
Číst více..


Další témata ...

Patriot EU - zabezpečení vozidel


Nová dimenze zabezpečení vozidel. Unikátní zabezpečení vašeho vozu GSM/GPS komunikační modul s celoevropským pokrytím.
Číst více..


Další novinky a nabídky ...

FAP - změny v legislativě

Vážení zákazníci,

velmi si vážíme Vaší přízně a zájmu o naše služby a proto bychom Vás rádi informovali o novinkách, které se mohou týkat i Vás a Vašich vozidel.

Určitě jste už zaregistrovali informaci o změně legislativy, týkající se vozidel s FILTREM PEVNÝCH ČÁSTIC, někdy označovaného také jako DPF filtr nebo FAP filtr.

Novela zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu na pozemních komunikacích přinese od června 2017 přísný režim nejen na STK, ale i důslednější kontroly na silnicích!

Odstraněný filtr pevných částic = nepovolená úprava a vozidlo se stává technicky nezpůsobilé k provozu. V případě silniční kontroly a odhalení této úpravy budou majitele vozidla čekat odpovídající sankce za záměrné uvedení vozidla do stavu, kdy je nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích. Pokuta může být až 50.000 Kč a odebrání technického průkazu.

Filtr pevných částic je u dieslových motorů velice prospěšný pro životní prostředí, protože zachycuje karcinogenní částice, které jsou obsaženy ve výfukových plynech vznětových motorů. Tyto filtry také přinášeli především u první generace nemalé komplikace pro motorová vozidla, proto si je řada vlastníků motorových vozidel nechala odstranit, přestože se jedná o postup ne v souladu se zákonem.

V České republice jezdí s takto odstraněným filtrem kolem 10.000 vozidel. Aby k tomuto nedocházelo i nadále, ministerstvo dopravy uvedlo v platnost tuto novelu zákona. Odstranění filtru v autoservise může být provedeno pouze s písemným prohlášením majitele, že vozidlo nebude provozováno na pozemních komunikacích.

Z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli Vám, našim zákazníků, nabídnout služby k péči o filtry pevných částic s diagnostikou ZDARMA.

Diagnostika je důležitým krokem k udržení „zdravého" a funkčního filtru. Jeho stav se totiž výrazně liší podle jízdních režimů vozidla.

Doporučujeme se také věnovat prevenci problémů, protože je jednodušší a levnější filtr udržovat než kupovat nový.